CSC2022 – CERN Summer School of Computing

CSC2022 – CERN Summer School of Computing

Dwutygodniowy workshop dla międzynarodowej grupy studentów CERN odbył się w dniach 4-16 września 2022 w Krakowie. Początkowo wydarzenie planowane na 2020 r., ale przesunięte z powodu pandemii, Szkoła Letnia CERN jest organizowana we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą (AGH) wraz z Instytutem Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk (IFJ PAN).

CSC to nie konferencja, ale prawdziwy letni uniwersytet. Dwutygodniowy program składa się z ponad 50 godzin wykładów i ćwiczeń praktycznych, obejmujących trzy główne tematy: obliczenia fizyczne, inżynierię oprogramowania i technologie danych.

Szkoła to jednak coś więcej niż studia: ważnym jej elementem jest także program społeczny i sportowy. Uczestnicy mieli wiele okazji do odkrywania i doświadczania wspaniałych atrakcji kulturalnych, historycznych i przyrodniczych Krakowa i jego regionu. Odwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, odbyli wycieczkę pieszą Kraków Walking City Tour oraz rozegrali tradycyjny mecz piłki nożnej.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.